Menu

JOM اجتماعی

زاها حدید با اولین پروژه‌اش در نیویورک به جمع طراحان نقوش معماری خط آسمان بالای شهر نیویورک پیوست.
رو نمایی از کندوی مجلل زاها حدید
اختصاصی معماری نیوز: این معمار توسط شرکت‌های مربوطه، توسعه دهنده پیشرو مسکن شهر برای به تصویر کشیدن کندوی (ساختمان‌های آپارتمانی که مالکیت هر طبقۀ آن با یک شخص است) مجلل ۱۱ طبقه در امتداد دیلر اسکوفیدیو و رن فرو (پارک شادی)، واقع در خیابان ۲۸ غربی در چلسی، درست در جنوب میدان هادسون مأموریت داده شده است.

طرح زاها حدید تعاملی میان شهر و فضای سبز شهری را خلق می‌‌کند که از طریق الگوی خارجی‌ V شکل بیان شده است. ترکیب داخل و خارج توسط خطوط V شکل افقی نشان داده شده است که تراس‌های وسیع واحد‌ها را در بر گرفته و به همراه مقدار زیادی از شیشه که این ارتباط میان پارک و محیط شهری را ادامه می‌‌دهد، قاب بندی می‌‌کند.


کلّ ۳۷ واحد، هرکدام تا ۵۵۰۰ فوت مربع به گونه‌ای قرار داده شده اند که ابعاد مناسبی از فضاهای زندگی‌ را پیشنهاد می‌‌دهد. تعدادی هستۀ آسانسور در سرتاسر ساختمان برای دسترسی‌ به کار رفته است که به ساکنین اجازۀ حرکت آسان در میان ساختمان را می‌‌دهد در حالی‌ که بسیاری سوئیت‌های شخصی‌ دارای یک ورودی خصوصی و سرسرایی به منظور حفظ محرمیت لازم را دارا می‌‌باشند.


مالکین توسط یک لابی با دو برابر ارتفاع ورودی به کندو خوشامدگویی خواهند شد که دیدهایی فراسوی فضاهای جمعی‌ و باغ بیرونی را فراهم خواهد آورد. امکانات رفاهی‌ شامل استخری داخلی‌ و چشمۀ آب گرم، فضای تفریحی، اتاق‌های بعضی‌ و یک تراس بام وسیع خواهد بود.


زاها حدید توضیح می‌‌دهد: طرح ما، اجتماعی از حجم هایی است که به یکدیگر جاری می‌‌شوند در حالی‌ که از یک زبان رسمی‌ منسجم پیروی می‌‌کند و حسی از یک ساختمان واحد در هم پیچیده را خلق می‌‌کند. با آرایشی‌ که یک تجربۀ فضایی نو می‌‌آفریند، هر مسکن هویت متمایز خود را خواهد داشت که پرسپکتیوهای مختلف و دیدهای مهیج از همسایگی‌ها را پیشنهاد می‌‌دهد.نمونه مقدار

Go to top